Introductie: The Mahler Connection
Introductie: The Mahler Connection
- posted by denheijr
- on 28/05/10
- 6 comments
HET KLARAFESTIVAL 2010
door Chaim den Heijer
Het belooft een ‘hete’ zomer te worden. Natuurlijk hebben de meesten onder u al hun zomervakantie geboekt en weet u ook wanneer u moet gaan stemmen.
Maar er is meer, veel meer aan de hand deze zomer.
Brussel is de Europese hoofdstad maar deze zomer zal dit een extra cachet krijgen omdat België dan een halfjaar voorzitter is van de EU. In Brussel gaat het gebeuren en Brussel zal het zwaartepunt zijn van de Europese politiek.
Maar in de nazomer wordt in Brussel ook een zeer tot de verbeelding sprekende nieuwe editie van het KlaraFestival gehouden.
U moet derhalve snel uw agenda erbij pakken en noteren dat van 7 t/m 17 september in Brussel het KlaraFestival 2010 zal plaatsvinden. En het wordt een festival om van te watertanden met als thema: 2010 THE MAHLER CONNECTION.
De internationale en Belgische muziekwereld zal halsreikend uitkijken naar dit muziekfestival en Brussel zal het internationale centrum worden van het muziekleven in samenwerking met o.a. Bozar, de Munt, Flagey en het Kaaitheater.
Het thema “The Mahler Connection” roept associaties op met een ‘thriller’ en ik kan u verklappen dat de spanning om te snijden zal zijn met de muziek van Gustav Mahler als middelpunt. Het festival zal echter verbindingen leggen tussen de klankwereld van Mahler en van componisten die Mahler hebben beïnvloed dan wel onder zijn invloed hebben gestaan.
Tijdens het Klarafestival zullen de meesterlijke melodieën en ingevingen van Mahler tevens grensoverschrijdend naar andere kunstvormen overslaan zoals jazz, film, dans en koor. Dit wordt een groots Mahlerproject, een integraal feest…..










Reacties
Reageren